top of page

День визволення України від німецько-нацистських загарбниківЩорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від німецько-нацистських загарбників. Цей день пам’яті встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009.

У цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

У ході війни 1939–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію наступальних операцій. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.

У Великоновосілківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 зі здобувачами освіти були проведені виховні години «Пам'ять не згасне у віках!», «Україна вільна!!», «Україна в полум’ї війни», «Війна, яка пройшла крізь серце».

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця та героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам'ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.14 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page