top of page

День заснування Європейського Союзу«Єдність у різноманітті»

/девіз Європейського Союзу/

1 листопада свiтова спільнота вiдзначає День заснування Європейського Союзу. ЄС утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992 року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993 року i який заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, у якому ми знаємо її сьогодні.

Сьогоднi Європейський Союз — економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Це сім’я демократичних європейських країн, які об’єдналися заради миру та процвітання. Євросоюз – це не держава, що має замінити існуючі держави, і він також значно більший за будь-яку міжнародну організацію. Країни, що входять до ЄС, заснували спільні інституції, яким було делеговано частину їхніх суверенних повноважень, завдяки чому стало можливо демократично приймати рішення з конкретних питань, які становлять спільний інтерес, на європейському рівні. Європейський Союз створив спільну валюту, динамічний спільний ринок, у якому люди, послуги, товари й капітал пересуваються вільно. ЄС намагається зробити так, щоб внаслідок соціального прогресу та справедливої конкуренції якомога більше людей могли скористатися перевагою спільного ринку.

28 лютого Україна подала заявку на вступ до ЄС, а підтримка вступу до ЄС в Україні зросла до рекордних 91 %. У перші дні широкомасштабної російсько-української війни відбувся ріст з 68 % до 86. Європарламент, Єврокомісія та Європейська рада підтримали українську заявку, і 23 червня Україна отримала статус кандидата у члени ЄС.

З нагоди дня створення ЄС у Великоновосілківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 були проведені тематичні виховні години «Знати про Європу всім: і дорослим, і малим», «Відчиняємо вікно у світ європейської культури». Крім того, усі здобувачі та здобувачки освіти закладу взяли участь у флешмобі «Україна – країна європейських цінностей», під час якого представили країни ЄС.


21 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Komentáře


bottom of page