top of page

День ліквідатора

Щороку 14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Цього дня згадують усіх, хто, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зберіг нам майбутнє і кого, на жаль, уже немає серед нас.

26 квітня 1986 року сталася найстрашніша в історії людства техногенна катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь люди найрізноманітніших професій: пожежники, енергетики, військовослужбовці, інженери, будівельники, робітники. Це щонайменше 90 тисяч осіб, яким довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати дезактивацію приміщень і території навколо... Потім вони проектували і будували об'єкт "Укриття" - саркофаг над зруйнованим енергоблоком, готували післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Аварію було локалізовано, але багато хто з ліквідаторів ЧАЕС заплатили за це своїми життями і здоров'ям.

14 грудня 1986 року - день, коли було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У листопаді 2006 року указом президента України в цю дату було засновано День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Здобувачі освіти Великоновосілківського ЗЗСО І - ІІІ ступенів №2 долучились до вшанування пам'яті ліквідаторів. Діти малювали малюнки на тему "Усе перекреслив атом", покладали квіти до пам'ятників. Паньков В. В., Павловський В. М., Клименко А. А. провели виховні години, присвячені Дню ліквідатора.


13 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page