top of page

День пам’яті Героїв Небесної Сотні


20 лютого Україна вшановує пам'ять героїв Небесної Сотні – українців, які змінили перебіг історії нашої держави. З 2015 року в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. З 18 по 20 лютого 2014 року відбулися масові розстріли протестувальників під час Революції гідності. 20 лютого загинуло найбільше учасників протестів – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими майданівцями та п’ятьма активістами, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на Сході України за демократичні цінності та територіальну цілісність нашої держави, назвали Героями Небесної Сотні. 17 лютого 2021-го Верховна Рада України визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

У лютому 2014 року під час прощання із загиблими активістами Революції Гідності Євромайдан згенерував новий символ відданості, мужності, патріотизму – Небесну Сотню. Це збірний образ людей із різних областей, серед яких були громадяни України, Грузії та Білорусі.

У світовій історії важко знайти інший приклад, коли осмислення трагічних і водночас героїчних подій породжувало настільки яскравий символ – сучасний і водночас глибоко вкорінений у нашому минулому, символ, який цілком відповідав духу нації та постав у вирішальний для неї момент не декларативного, а реального утвердження України як незалежної держави.

Відтоді минуло дев’ять років. І сьогодні, коли ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні, унаслідок повномасштабної воєнної агресії росії Україна має, на жаль, уже не тільки Небесну Сотню, а й Небесну Січ – тисячі небесних захисників.

З метою вшанування пам’яті борців, які мужньо захищали право українського народу на незалежність, у Великоновосілківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 були проведені виховні тематичні години «Герої не вмирають» , урок-реквієм «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», «Українська революція: від Героїв Крут до Героїв Небесної сотні». Здобувачі освіти з глибокою шаною згадали імена тих, хто став на захист України, усього українського, віртуально відвідали меморіали, встановлені борцям за незалежність Батьківщини, поклали квіти до пам’ятників захисникам, власними руками виготовили янголів, присвятивши їх Героям Небесної Сотні.

Подвиг Небесної Сотні став важливим елементом для єднання нашого народу. Цей подвиг слугує прикладом мужності та звитяги для теперішніх героїв російсько-української війни, які на полі бою дають відсіч підступному ворогові, захищаючи право українського народу на незалежність.

Ушановуючи Небесну Сотню, ми згадуємо кожного з її героїв поіменно, бо не повинно бути «невідомих солдатів» серед тих, хто віддав життя у боротьбі за волю своєї країни, чинячи опір ворогові.

Ми віримо у нашу ПЕРЕМОГУ! Тож тримаймо стрій. Наша боротьба триватиме до перемоги!15 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page