top of page

Вшануймо жертв Голокосту

Оновлено: 1 лют. 2023 р.


27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Світ і Україна на державному рівні вшановують жертв трагедії.

Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.

Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, у цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.

«Акції зачисток» уперше проводилися айнзацгрупами на території окупованої Галичини. Протягом тижня внаслідок погромів, ініційованих нацистами, у Львові загинули 6000 євреїв. «Остаточне вирішення» призвело до знищення євреїв Галичини у таборах і гетто Тернополя, Дрогобича, Борислава, Сколе, Стрия та ін. міст. Загалом загинуло 610 000 євреїв.

Пам’ять про найтяжчий гріх і злочин – проти людяності – повинна жити заради того, щоб більше ніколи знову не повторилися подібні трагедії, які прокотилися Україною й світом у минулому столітті.

З метою вшанування пам’яті жертв Голокосту у Великоновосілківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 були проведені виховні години «Аушвіц-Біркенау. Ніколи знову!», «Голокост – шрами на серці людства», «Голокост: чужого горя не буває». Діти та вчителі закладу долучились до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті». Трагедія Голокосту є уроком для всього людства, який потрібно пам’ятати й ніколи не допустити знову.4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page