top of page

Міжнародний день птахів


Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року 1 квітня, після підписання та набуття чинності «Міжнародною конвенцією з охорони птахів, корисних в сільському господарстві». За традицією минулих років, в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, синичники, гоголятники та інші «пташині будиночки».

На січень 2017 року, за даними IOC World Bird List, науці відомо 10 672 видів нині живих птахів (всього 20 344 підвидів), а також 156 видів в даний час знаходяться під загрозою вимирання.

А Ви знали, що єдиний в світі птах, у якої взагалі немає крил, це Ківі. Він живе в Новій Зеландії.

Температура тіла птахів на 7-8 градусів вище, ніж у людини, а серце птаха б’ється близько 400 разів на хвилину. Це під час відпочинку. І близько 1000 ударів в хвилину під час польоту! У польоті птахи здатні розвивати швидкість понад 320 км / год, наприклад це робить сокіл сапсан під час полювання. А ще вони дуже швидко бігають. Знаменитий страус розганяється до 60 км / год. Деякі види птахів - прекрасні плавці, а «найрозумнішим» птахом можна назвати звичайного горобця. На 100 грам маси його тіла приходиться 4,37 грамів мозку. Для порівняння: у коня - 0,1 грама мозку на кілограм маси, а у крокодила - не більш 0,007 г / кг.

Саме таку цікаву інформацію та багато чого іншого довідалися здобувачі освіти Великоновосілківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 під час тематичних виховних годин «Летіть птахи – ми раді вам!», «Цікаві факти про птахів». Крім того, діти підготували яскраві малюнки, на яких зобразили різноманітних птахів: синичок, горобців, ластівок, шпаків, солов’їв, філінів, лебедів, папуг і навіть павичів.


6 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Commenti


bottom of page