Інтегрований урок
- Анна Анатоліївна
- 18 бер.
- Читати 1 хв
Українська література, історія, культура, географія мають незмінний символ єднання – геніального поета Тараса Шевченка. Його творчість згуртовує покоління, надихає на глибокі роздуми, спонукає до активних дій. Саме таким став бінарний урок-телеміст в режимі відеоконференції «Шевченко єднає!». Такий формат дозволив учням 9-11 класів одночасно долучитися до вивчення спадщини Тараса Шевченка, поділитися своїми думками й творчими проєктами із різних куточків України.
Дніпро, Запоріжжя, Полтавщина, Чернігівщина, Київ – це ті локації, які прямо чи опосередковано причетні до геніального українця, і це ті міста і села, які сьогодні пов’язані із долею великоновосілківців…
Одним із головних аспектів заходу була інтерактивність. Організатори (учитель географії Чернявська М. В. і учитель української літератури Лапенко І. Є.) запропонували учасникам підготувати міні-проєкти з інформацією про міста, дослідницькі роботи про пам’ятники Шевченку в Україні та за кордоном. Центральним елементом відеоконференції стала інтерактивна карта пам’ятників Кобзарю. Учні досліджували та позначали на мапі локації; віртуально мандруючи Україною, демонструвати короткі відео, які зняли біля пам’ятників Кобзарю у своєму місті; зачитували вірші поета; презентували в реальному часі дослідження про Шевченка («Книга рекордів», «Пам’ятники Шевченка за кордоном»); визначали промислові надбання міст України, обговорювали географію поширення української культури…
Віртуальна зустріч залишила яскраві враження та надихнула старшокласників на подальше дослідження спадщини Кобзаря. "Шевченко єднає!" – це не просто тема заняття, а важливий меседж для всіх нас: українська культура й історія єднає покоління і народи, а пам’ять про великого поета залишається живою у серцях людей по всьому світу.

Comments