top of page

300 років від дня народження Г.С. Сковороди


Справжній символ доброї старої України, Який подарувала нам Земля. Ти долі всі поєднував у собі – Філософа, поета, байкаря.

Цього року 3 грудня виповнилося триста років від дня народження Григорія Савича Сковороди (1722 – 1794) – визначного українського мислителя, письменника, барокового лірика, педагога, музиканта. Сковорода був всебічно обдарованою людиною – знавцем античності й середньовіччя, володів багатьма мовами. У його творах відобразилися світогляд, жива душа українського народу. Філософ і поет, оригінальний і незалежний мислитель, бунтар думкою і самим способом свого життя, ось уже 300 років височить над нашою землею, мов творіння зодчих Київської Русі, піднімається, мов сплески народної душі у вільнолюбній козаччині й невпокореності гайдамаччини, промовляє за душевністю своєї поетичної сопілки, мов сумовито-задумливе звучання народної пісні. Григорій Сковорода вийшов з самих глибин народу. Син простого малоземельного козака з містечка Чорнухи на Полтавщині, він, попри високу освіту, попри знайомства з сильними світу, до кінця днів не зрадив тим людям, із середовища яких вийшов, він залишався серед тих людей, увійшов у їхні думки, в їхні пісні й сподівання, і таким знаємо його й сьогодні, таким він лишиться у вічності... У його життєписі зазначено невелику кількість подій. Але кожна – то найяскравіша сторінка душі великого філософа. До Дня народження видатного українця у Великоновосілківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 були проведені тематичні виховні години «З усіх утрат втрата часу найтяжча», «Бери вершину і матимеш середину», «Пам’яті Г.С. Сковороди», віртуальна екскурсія літературно-меморіальним музеєм Г.С.Сковороди. Крім того, здобувачки освіти Клименко Аліна (8 клас) та Заяць Владислава (11 клас) взяли участь в обласному фестивалі «Шукай краси, добра шукай», присвяченого творчості Сковороди. Дівчата стали фіналістками конкурсу в номінації «Виставка творчих робіт», «Сковорода АРТ». Наші викладачі Олена Василівна Авілова та Олена Василівна Александрова також долучилися до цього фестивалю в номінації «Проби пера», представивши прекрасні поетичні твори. Олена Василівна Авілова стала фіналісткою заходу. Вітаємо наших творчих, яскравих, неперевершених учасниць!!! Ми високо цінуємо благородні наміри найпершого філософа, який вважав, що предметом філософії повинна стати жива людина з її земними справами, з думками і відчуттями, бо саме людина є центром і ключем усіх таємниць природи та суспільства.

Війна у рідний дім розбила двері, Страждають українці від біди, Здолати люту й підлу ненажеру Нам допоможе дух Сковороди!14 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page